VEGAN JEDÁLNÍČEK – VÝBER JÚL 2021

A je to tu. Ďalší mesiac za nami a na vás čaká zas kopa skvelých vegánskych jedál z môjho jedálníčka.

Hneď na úvod začneme úplne novým prírastkom do mojich jedál. Neviem či ste zachytili trend na Tiktoku a Instagrame. Teda… vraj je pôvodne z tiktoku ale prerazil aj na Insta čo som rada lebo inak by sa ku mne nedostal. A bol to úplne jednoduchý recept na cestoviny s fetou a rajčinami. Ja som samozrejme použila vegánsky syr a aj to nie fetu ale goudu, ktorú milujem a často si kupujem v BIO DAY obchodíku o ktorom som vám písala v článku o aprílových obľúbencoch.

Každopádne môžete sa tešiť aj na RECEPT, ktorý vám prinesiem už čoskoro.

KLASIKY Z LÍSTKOVÉHO CESTA

Lístkové cesto to je zaručená istota. Ja ho mám rada vždy po ruke keď sa ku nám chystá návšteva, keď mám chuť piecť niečo jednoduché alebo si chcem spraviť rýchly snack ku filmu.

Na blogu nájdete z neho niekoľko receptov:

NECHÝBA SAMOZREJME ANI SLADKÉ… NIKDY

Aspoň teda v mojom jedálníčku. Aj v tie mesiace čo sa stravujem extra zdravo si doprajem nejaké tie sladké veci. Tento mesiac ale nebol jeden z tých úplne najzdravších. Taký bol naposledy MÁJ. A tento mesiac bol skôr presný opak. Veľa donášok ku ktorým som neváhala prihodiť aj dezerty.

No varila a piekla som aj doma. Tento mesiac som opäť po dlhšej dobe robila žemlovku a bola vynikajúca. A po veľmi dlhej dobe zas mala donuty z BLUE VEGAN PIG obchodíku.

VEGÁNSKY TVAROH

Robila som aj šiflíčky s tvarohom. Domácim vegánskym.

Pýtate sa ako si doma tvaroh pripraviť? Neskutočne jednoducho. Jediné čo potrebujete je krištáľový cukor, tofu natural a citónovú šťavu. Všetko s trochou vody rozmixovať vo food procesore a môžete si pochutnať len tak s cestovinami ako v mojom prípade alebo si ho dať s ovocím, či použiť na pečenie. Nabudúce ho skúsim aj do žemlovky 😊.

Pomer mám taký od oka ale je to cca 1 celé tofu, polovica citróna a veľká lyžica cukru. A vody asi deci. A potom podľa chute a konzistencie pridávam ešte viac toho čo je treba. Každé tofu je trochu iné a treba sa tomu prispôsobiť. Určite ale odporúčam vyskúšajť.

NA DNES UŽ TO BUDE VŠETKO

Tento mesiac nebol až tak pestrý ale som rada, že som sa mohla zas s niečím novým s vami podeliť. Ten budúci bude zas plný jedál a potravín a kedže to píšem v polovici augusta možem vám povedať, že je tam zas čo pozdieľať.

Kým však vyjde augustový jdálníček môžete si zrekapitulovať tie pedchádzajúce. Od januára ich už máme 7 ak rátam aj tento. A všetky pokope nájdete v sekcii VEGAN JEDÁLNÍČEK.

Podeľ sa o článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *