PALO VERDE, MAMACOFFEE a ČERNÁ LABUŤ…

Palo Verde reštaurácia, MAMACOFEE kaviareň či veganský dom Černá Labuť sú presne jedným z atribútov, ktoré na svojom pražskom živote milujem. Nespočet kaviarní, reštaurácií, obchodov, čajovní, miest ktoré navštíviť.

Možnosť vždy zájsť do podnikov nových. Možnosť tráviť čas v podnikoch obľúbených. To všetko Praha ponúka. Kedykoľvek sa človeku zapáči. A ja ako obrovský milovník jedla aj správny kaviareňský povaľač som sa rozhodla vám niektoré z pražských podnikov v takýchto občasných reportoch priblížiť. Tu sú teda tie ktoré som navštívla posledný týždeň.

PALO VERDE

V tomto podniku som bola po prvý krát. Vlastne aj ulicou na ktorej sa Palo Verde nachádza som verte či nie šla po prvý krát. Na to, že tu bývam cez štyri roky tak mi to príde až neskutočné. Ale Praha je obrovská a človek asi ani za celý život nemôže obísť všetky uličky. To by nesmel chodiť do práce a fakt by si musel asi dať za cieľ všetko pobehať.

Ale to som trocha odbočila. Palo Verde si ma získalo hneď od príchodu. Hlavne tým, že je to reštaurácia 100% vegánska. Čo si budeme hovoriť. To si mňa získa vždy. Interiér bol krásny a moderný. S kopou svetiel, tapetami, moderným nábytkom, masívnymi drevenými stolmi, vitrínou plnou zákuskov (a každý z nich som si mohla dať!), vo vnitrobloku terasa na ktorej bol každý stôl jedinečný. Aj tu mali veľa rastlín a bolo to tu útulné a príjemné.

S kamarátkami sme ochutnali ich domáce limonády. Na jedlo som si dala PALO BOWL a neľutujem. Bola síce obrovská ale nabitá všetkým zdravým a chutným jedlom, ktoré milujem. Brokolica, quinoa, tempeh, granátové jablko, batáty a mnoho iného sa navzájom skvele dopĺňalo. Zaliate dresingom z arašidového masla a posypané semienkami to nemalo chybu.

Celý obed sme zakončili dezertom a kapučínom s ovseným mliekom. S tým mám kávu úplne najradšej ❤. Teda – úplne najradšej mám kávu malú čiernu ale v podnikoch rada z času na čas mávam kapučíno.

Palo Verde teda odomňa dostáva 10/10 a pokiaľ by ste ho chceli navštviť nájdete ho ma adrese:Žitná 45, 110 00 Praha 1-Nové Město.

palo verde
palo verde bistro praha

MAMACOFFEE

Do Mamacoffe chodím rada, majú výbornú výberovú kávu, možnosť dať si ju s rastlinným mliekom, útulné priestory a tie najkrajšie šálky a hrníčky. Bohužiaľ nepredajné 😁.

Doteaz som chodievala vždy len do ich pobočky na Londýnskej. Tentokrát sme sa s kamarátkou vybrali na Vodičkovu. Krásny obrovský priestor rozkladajúci sa na dvoch poschodiach. Mali plno ale jeden stôl sa nám predsa ušiel. Pekne pri okne takže sme mali celý čas výhľad do ulice. Znova som si dala kapučíno, Kamoška kávu a koláčik. Veganský bohužiaľ nemali ale ja som aj tak rada už za tú možnosť rastlinnej kávy takmer kdekoľvek sa vyberiem.

Ďalší z podnikov, ktoré vrelo odporúčam. Ja milujem tieto oldschoolové hipster kaviarne s nábytkom ako z čias základnej školy doplnené o dizajnový riad a kopu zelených izbových rastlín a malých štýlových detailov.

mamacofee

ČERNÁ LABUŤ

Obchodný dom Černá Labuť nájdete neďaleko tramvajovej zástavky Bílá Labuť na adrese Na Poříčí 25.

Zvykla som sem chodiť už roky hore na poschodie do Loving Hut reštaurácie. ázijská kuchyňa podávaná formou bufetu. Vždy sa tu dobre najem a odchádzam spokojná. Dole pod Loving Hutom nájdete veganskú predajňu s potravinami, kozmetikou, knihami a aj hotovými koláčikmi a pečivom. Ja som tam objavila úžasnú vegan baklavu.

Tiež odporúčam túto budovu navštíviť všetkými desiatimi. Je totiž už nejaký čas celá vegánska a tak aj ostatné predajne/ podniky čo tu nájdete ponúkajú len rastlinný sortiment.

THATS ALL FOR TODAY…

Na dnes už to bude odomňa všetko. S takýmto reportom sa uvidíme aj v budúcnosti. Snáď vo veľmi blízkej. Dovtedy sledujte všetky novinky na Instagrame.

Podeľ sa o článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *