vegan palacinky

PALACINKY – bez vajec a bez mlieka – RECEPT

Tiež máte radi palacinky? A vedeli ste, že tak ako ich robila vaša babička, tak si ich viete bez polovice ingrediencií, ktoré do nich pridávala ona pripraviť vo verzii bez živočíšnych produktov? A chutia rovnako skvelo podotýkam!

Dnešný recept na palacinky vás presvedčí o tom, že polovica vecí, ktoré do receptov pridávame tam ani v najmenšom nie je potrebná.

Tak poďme na to.

PALACINKY

POTREBUJEME:

  • 200g polohrubej múky
  • 500ml perlivej/jemne perlivej minerálky
  • štipku soli
  • lyžica práškového cukru
  • 4 lyžice rastlinného oleja

Do misky si vložíme múku, cukor, soľ a olej a za pomalého prilievania minerálky miešame metličkou. Vznikne nám jemná a vláčna tekutina strednej hustoty, ktorá bude naším cestom na palacinky.

Na panvicu si na najvyššom stupni teploty zohrejeme malé množstvo oleja. Keď je dostatočne horúci nalejeme našu prvú palacinku. Prvá býva väčšinou hrubšia kým sa panvica dostatočne rozohreje. Druhá, tretia, štvrtá aj desiata už budú krásne tenké. Tieto palacinky sa vôbec nelepia a veľmi ľahko sa obracajú.

Nezabúdajte po každej palacinke na panvicu pridať kvapku oleja. Z množstva uvedeného v tomto recepte si pochutnajú buď dve osoby alebo ak je medzi vami veľký milovník palaciniek, kľudne ich dá aj sám.

Pripomínam, že palacinky nie sú základom zdravej stravy a mali by ste jesť dostatočne zdravo so sústredením sa na príjem všetkých dôležitých látok, minerálov, mikro aj makro živín. A túto dobrotu si dopriať ako príjemné spestrenie jedálnička raz za čas. ❤

Zo všetkých rôznych receptov a palacinkových vege variácií som si rokmi najviac obľúbila práve túto. Sú jednoduché, sladké a chutné. A na ich prípravu nie je potrebná takmer žiadna extrémna kuchynská zručnosť. Ani veľa času. Ani veľa peňazí.

Ja Vám želám dobrú chuť a rada sa s vami uvidím na mojich sociálnych sieťach.

  • Na Facebooku ma nájdete TU
  • Na Instagrame ma nájdete TU
  • Môj YouTube a videá Vás čakajú TU

A ak Vám náhodou nestačilo sladkého určite pozrite aj môj recept na tie najlepšie BUCHTIČKY na svete.

Zatiaľ dovidenia.

Podeľ sa o článok

4 Replies to “PALACINKY – bez vajec a bez mlieka – RECEPT”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *