VYLOŽTE SI NOHY NA STÔL. JEDLO UŽ JE NA CESTE.

Tak nejak ako znie nadpis článku to vyzerá keď si cez Wolt objednávam jedlo. Po zadaní objednávky sa mi zobrazí veta: Vyložte si nohy na stôl, a ja teda už len čakám, väčšinou vo svojej posteli na to kedy mi ho nejaký kuriér prinesie.

A nie, toto nie je reklama na Wolt. Aj keď pri tom množstve objednávok čo som tam posledné mesiace zadala by mi mohli hodiť nejaké jedlá zdarma 😀. Takže žiadna reklama, len náhodou jediná stránka cez ktorú si jedlo objednávam. Ale v Prahe je ich viac plus niektoré reštaurácie majú aj rozvoz svoj. Ja len rekapitulujem to svoje.

UVEDIEM TO NA PRAVÚ MIERU:

Ja keď mám chuť pridať sem na blog nový článok tak si poväčšine začnem listovať svojou galériou v mobile. To je môj tvorivý proces. Hľadám tam inšpiráciu a podľa toho čo som si nafotila ma vždy napadne o čom písať. Posledné mesiace mi tú galériu plní množstvo fotiek jedál z reštaurácií. často dovezených. A tak práve tie si cestu dnes sem prerazili.

MOJE OBĽÚBENÉ:

Ako vždy a vo všetkom mám svojich favoritov. Úplne na vrchole rebríčka v reštauráciách donáškových je tá istá reštaurácia, ktorá je aj mojou obľúbenou z tých do ktorých rada chodím jesť aj osobne. A to Forky’s. Ďalšia je PAPRIKA a potom to tak rôzne striedam.

Takže môj kompletný rebríček asi takto :

  1. FORKY’S
  2. PAPRIKA
  3. BLUE VEGAN PIG SHOP
  4. BELZEPUB
  5. HERBIVORE

A konkrétne:

  • Vo FORKY’S vyhráva kebab wrap menu s hranolkami a BBQ dipom.
  • Z PAPRIKY si nechávam nosiť hummus, pitu a falafel.
  • Blue vegan pig má dva donuty, ktoré mám najradšej a to Lesní plody s vanilkou a Arašídový se slaným karamelem.
  • BELZEPUB robí super Smažák v housce s hranolkami a sojanézou.
  • HERBIVORE zas Smažený vegan sýr s vařenými bramborami a pažitkou.

A pokiaľ má niektorá z uvedených reštík v ponuke aj vegan dezert často si ho dám. Neviem stále či to je štastie či prekliatie, že máme toho vegánskeho jedla toľko dostupného. No… pre závisláka na cukre je to poviem vám poriadne pokušnie. Lebo v 80% prípadov neviem odolať.

Spomíname…

A so slzou v oku už len spomínam na dve z úžasných reštaurácií, ktoré to minulý rok s aktuálnou situáciou nedali a svoje brány naveky zatvorili. A to PLEVEL, ktorý robil tú najfamóznjšiu vegan sviečkovú na svete. A bistro Vegg Go ktorých hummusu sa máloktorý vyrovná.

VEGG GO
VEGG GO

Ich jedlá som si nechávala nosiť do práce často a tiež som tam rada aj osobne zašla keď sa dalo. Ale nič sa nedá robiť. Len si priať, že sa raz na scénu vrátia.

GALÉRIA:

Tak a toto je to čo ma vlastne k napísaniu článku motivovalo. Tie úžasné veganské jedlá. Podelím sa. Aspoň fotkou. A vy keď budete mať možnosť neváhajte ochutnať tiež! Nájdete tu vyššie spomínané ale aj zopár naviac.

FORKY'S
FORKY’S – QUINOA BOWL
BLUE VEGAN PIG
BLUE VEGAN PIG SHOP DONUTY
HERBIVORE
HERBIVORE – VYPRÁŽANÝ SYR
FORKY'S
FORKY’S – PLNENÉ GULIČKY ZO ZEMIAKOVÉHO CESTA
BELZEPUB
BELZEPUB – SMAŽÁK V HOUSCE

tak počkať predsa len je to tak trochu promo

Reklama to v tom svojom pravom zmysle nie je. Ale pokiaľ si nechávate voziť jedlo cez Wolt tak môžete využiť môj kód 7HP0B. Pomôžeme si tak navzájom 50 korunáčkou 😁. Kľudne mi dole nechajte svoj kódik ja ho rada použijem. 50 korún sem 50 tam sa nazbiera keď človek objednáva často.

TOŤ VŠE

A na dnes je to zas všetko. Nezabudnite si pozrieť článok o súhrne všetkých vegan podnikov tu v Prahe a ja pre vás za chvíľu zas niečo napíšem 😉.

Majte sa pekne.

Petra

Podeľ sa o článok

One Reply to “VYLOŽTE SI NOHY NA STÔL. JEDLO UŽ JE NA CESTE.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *