VEGAN JEDÁLNÍČEK – VÝBER AUGUST/ SEPTEMBER 2021

Viac povinností a menej času na písanie spôsobilo v písaní článkov malý sklz. Preto dnešný jedálníčkom bude súhrnom posledných dvoch mesiacov.

STÁLE DOKOLA…

Čo v preklade znamená, že veľa toho je rovnakého ako po minulé mesiace. Akurát tieto posledné dva som si extrémne málo varila do práce a veľa jedla pečivo a hummus alebo vegan párky so zeleninou v office. Alebo som si zašla do Dhaba Beas, keď som mala čas. Jedna pobočka je totiž len pár minút od kancelárie takže si tam rada zájdem.

Pracovná rutina je momentálne kupované jedlo ale už sa chystám v blízkej dobe zase skočiť do varenia.

Milujem svoje rituály a jeden budem naozaj robiť dokola. A to je, že každý deň začínam šálkou čiernej kávy. Doma si s kamarátkou robievame prekvapkávanú kávu, v práci pijem espreso zo stroja. Ale nech už som kdekoľvek, káva je základ každého dňa.

REŠTAURÁCIE:

Ani tu nevychádzam zo svojich koľají a najnavštevovanejšou posledné mesiace bola moja stálica Forkys. Obrázok pod tým z Forkys je z Mamma Coffee na Vodičkovej ulici v Prahe o ktorej som vám písala v nedávnom článku. Bola som veľmi milo prekvapená z takých luxusných vegan možností nakoľko to nie je čisto vegan podnik. Ale v Prahe to tak je už pomaly štandardom. že podniky ponúkajú vegan možnosti s nápadom. Nie len šalát a hranolky ako tomu bývalo kedysi.

TOASTS EVERY DAY!

Toasty každý deň! A keď nie každý tak aspoň každý druhý. Kúpili sme si totiž s kamoškou do nášho bytu toastovač a len si pri ňom podávame štafetu. Kvôli nemu som objavila kopu vegánskych syrov, šuniek a sálamov. O tie sa podelím v novinkách za ďalší mesiac. Čoskoro!

FIGY 🖤 a spol.

Figy sú mojou láskou. A preto keď je ich obdobie kupujem si ich každú chvíľu. Okrem nich bol zas jedálníček plný ovocia. Na to nikdy nezabúdam. Jesť dosť ovocia aj zeleniny. Aj z toho dôvodu, že máme nejaké k dispozícii v práci každý deň. Veľká výhoda!

ZÁVER:

Nie je to tak vždy, ale občas mi napadne myšlienka, či toto čo píšem vôbec niekoho zaujíma. A potom ju odoženiem a poviem si , že keď som ja začínala s vegánstvom nič v slovenčine alebo češtine k dispozícii čo sa týka tipov na jedlo nikde nebolo. Mala som šťastie, že som vedela anglicky a informácie som si našla. Nie každý však cudzie jazyky ovláda a preto to píšem s nádejou, že niekto bude mať kvôli mojim článkom predstavu čo si pripraviť keď sa na csetu vegánstva vydá. Dá mu to inšpiráciu a možno to bude práve tým čo mu v začiatkoch pomôže to nevzdať. To sú také moje príbehy v hlave😊. A mám tú moju hlavu rada za to že si to takto splieta.

Na dnes už budem končiť.

Pre viac inšpirácie stačí kliknúť na sekciu RECEPTY alebo sekciu JEDÁLNÍČEK.

A ak by ste chceli vedieť akých mám úžasných kamarátov, tak úvodná fotka k článku je z návštevy u dvoch z nich kde kvôli mne nachystali takýto fenomenálny vegánsky cattering. Mám ja neskutočné šťastie na svoj okruh. Či už priateľov alebo rodinu.🥰

Majte sa pekne!

Petra

Podeľ sa o článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *