Kam na vegan jedlo v Paríži?

Chystáte sa do Paríža a neviete kam zájsť na jedlo? Alebo sa len chcete pozrieť čo z vegánskych jedál Paríž ponúka? Nech je to ktorákoľvek z možností – ste tu správne.

Minulý mesiac sme si s kamarátkou ako darček k našim obom narodeninám, ktoré sme v októbri mali darovali výlet do Paríža. Plánovali sme, že tam zájdeme už odkedy sa poznáme a teda štyri roky. Neboli by sme šli ani teraz ale ona už vyhlásila, že bolo dosť plánovania a je na čase konať. Tak sme šli. A okrem toho, že sme videli krásy tohto úžasného mesta, ochutnali sme aj čo to z jeho vegánskej kuchyne.

Rozdelila som Vám to na sekcie Raňajok, Obeda a Večere, nakoľko sme skúsili z každého niečo.

RAŇAJKY:

Mojím, hlavným cieľom, ktorý som v Paríži čo sa vegan jedla týka mala bolo dať si croissant. Pravý francúzsky. Keby som si toto splnila, všetko ostatné by už len bolo bonusom.

VG Pâtisserie Végétale

Tento cieľ sa splnil vďaka VG Pâtisserie Végétale – 100% vegánskej cukrárni/pekárni , ktorú nájdete na adrese 123 Boulevard Voltaire, 75011 Paris. Tu som si dala croissant a kapučíno s ovseným mliekom. Z plnej vitríny sa na mňa pozerali nádherné dezerty a tak som si musela jeden vziať. Vyhrala to veľká makrónka s mandarinkovým krémom. Ale bol to ťažký výber. Mali tam rôzne sušienky, škoricové šneky, madlénky, krémové zákusky ale aj slané koláče a bagety.

Práve takú jednu bagetu sme si vzali so sebou a dali si ju na obed kým sme čakali v rade do Louvru. Bola plnená rastlinnou majonézou, maslovou tekvicou, špenátom , vlašskými orechami a doladená rôznymi koreninami a bylinkami. 10 z 10 dávam nielen bagete ale aj celému podniku, ktorý patrí medzi vyhlásené vegánske pekárne nakoľko tam bol rad zákazníkov celý čas čo sme v nej sedeli a ľudí neubúdalo ani na chvíľu.

ABAITA

Ďalším miestom, ktoré sme si obľúbili bola kaviarnička neďaleko nášho hotela, ktorú sme mali po ceste do metra. Volala sa Abaita a nájdte ju na adrese 21 rue de Malte – Paris 11e hneď vedľa vstupu do metra OBERKAMPF. Tým, že to bolo cestou stala sa kaviarnička naším go-to miestom, kde sme sa zastavili skoro každý deň. Niekedy sme si vzali kávu so sebou a vychutnávali si ju na brehu rieky s výhľadom na mesto. Inokedy sme posedeli pri káve a pri raňajkách.

Táto kaviareň nebola vegánska ale mala v ponuke ovsené mieko s ktorým vám pripravili všetky druhy kávy. Kapučíno mali úžasné. A bolo to hlavne tým, že už samotná káva bola vynikajúca. Keď som si ju brala so sebou dávala som si americano a aj bez mlieka bola na jedničku.

Z vegánskych raňajkových možností mali na výber granolu s ovocím a kokosovým jogurtom alebo doámci kváskový chlieb s avokádom a reďkovkami. Ja som skúsila chlebík a zas musím dať 10/10. Od prostredia po obsluhu, kávu až po jedlo.

OBED:

COPPER BRANCH

Fast food reštaurácia Copper Branch na adrese 151 bis Rue de Rennes, 75006 Paris nám v upršaný deň poskytla nie len úkryt ale aj neskutočne skvelé jedlo v podobe wrapov s hummusom, falafelom, červenou kapustou a ďalšou čerstvou zeleninou. K tomu hranolky, kečup a samozrejme dezert vlastnej voľby ako súčasť menu. Skúsili sme brownie a mrkvový koláč. Mrkvák chutil ako vianočné perníčky a brownie bol asi tým najčokoládovejším zákuskom aký som kedy vyskúšala.

Príde mi, že sme mali vo výbere veľmi šťastnú ruku lebo všetky podniky čo sme skúsili nemali chybu. Tak ako jedlo bola skvelá aj obsluha tohto podniku. Veľmi sympatický pán, ktorý nám vysvetlil všetko co majú v ponuke a celý čas bol veľmi milý a priateľský nie len na nás ale na všetkých ktorý počas toho čo sme v podniku sedeli prišli na jedlo. Zas ďalší parížsky podnik, ktorému nemám čo vytknúť.

VEČERA:

Na večeri sme boli len raz. A bol to vlastne aj úplne prvý podnik, ktorý sme počas výletu na jedlo navštívili.

SOYA CANTINE BIO

Soya Cantine Bio bola vegánska reštaurácia, ktorá sa nachádzala len o dve uličky od nášho hotela. Bola tým typickým podnikom s presklenými stenami a sedením ako vo výklade. Bola v nie veľmi rušnej ulici na adrese 20 rue de la pierre levée 75011 PARIS.

Tu sme ochutnali jednu z najúžasnejších polievok. Z toho čo nám povedala obsluha v nej bola mrkva, tekvica, fazľové lusky a zázvor. Taká tá kladická jesenná na zahriatie. Akurát korenistá a s príchuťou čerstvej zeleniny. Naozaj tam bolo cítiť všetky z menovaných zložiek.

Ako druhý chod som mala tanier na ktorom sa nachádzal kúsok od všetkého. Hummus, avokádo, maki, sojová omáčka, pečená tekvica hokkaido, brokolica, karfiol, hríbiky, kus prílohovej plnky – asi z cukety podľa chuti, zeleninové guličky a rôzna čerstvá zelenina. Kamarátka mala curry s kopou zeleniny a ryžou.

Toto miesto určite odporúčam. A odporúčam aj spraviť si najprv rezerváciu. My sme prišli bez nej a museli sme sa vrátiť až o hodinu lebo bolo plno. A aj napriek tomu, že som bola hladná tak ma nesmierne potešilo, že na vegánsky podnik je čakačka.

SNACKY:

Vyššie vymenované podniky sú úplne všetky miesta kde sme si posedeli na jedlo. Stravovanie v podnikoch v Paríži je celkom drahé a nechceli sme tu minúť všetky peniaze. Preto sme sa veľmi často stravovali jedlom z miestneho supermarketu. Tam sme si kupovali zleninu, ovocie, pečivo, hummus a rôzne sladkosti.

Poprvýkrát som napríklad až tu ochutnala lotuskový keksík plnený lotus krémom. Totálna cukrová bomba ale hodila sa keď sme čakali hodinu v rade pred vstupom do Versailleskeho zámku a záhrady.

Bonus bolo, že sme si po výstupe na Eifellovku peši po vlastných dali za odmenu porciu hranoliek s kečupom😁.

ZÁVER:

Okrem skvelého jednla musím povedať aj, že čo sa týka ľudí nemali sme s nikým problém. Všetci boli milí a ochotní kdekoľvek sme sa na niečo pýtali. Od letiska, cez metro, hotel až po stravovacie zariadenia. Ako sa hovorí, že francúzi nechcú hovoriť po anglicky a sú neochotní tak nám sa to vôbec nepotvrdilo. Práve naopak. Nemusíte sa báť jazykovej bariéry.

Pokiaľ máte radi dobré jedlo a skvelé reštaurácie nemusíte ale hneď nutne letieť do Paríža. Luxusne vegánsky sa najete aj v našej krásnej PRAHE. O všetkých dostupných miestach si možete prečítať v článku KAM NA VEGAN JEDLO V PRAHE.

Okrem toho často píšem detailnejšie aj o jednotlivých podinkoch. Pozrite napríklad článok o PALO VERDE reštaurácii alebo o smíchovskom Manifeste.

A my sa vidíme u mňa Facebooku alebo Instagrame.

Majte sa pekne,

Petra

Podeľ sa o článok

3 Replies to “Kam na vegan jedlo v Paríži?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *