VEGAN JEDÁLNÍČEK – VÝBER JANUÁR 2022

Nový rok znamená nie len budovanie nových zvykov ale aj návrat k starým dobrým. A jedným z tých mojich bolo písanie jedálničkov za jednotlivé mesiace aby som jednak pre vás priniesla inšpiráciu čo na vegánskej strave môžete jesť. A jednak pre seba aby som mala prehľad a udržovala jedálniček dostatočne rozmanitý.

CHCEM VARIŤ ALE NEVARÍM….

Pamätáte si ešte článok o jedlách do práce? Úprimne môžem povedať, že je jedným z mojich obľúbených a veľmi rada by som sa ho držala. Ale tým, že som začala do kancelárie chodiť menej a skoro polovicu týždňa som na home office odvykla som si od večernej pravidelnej prípravy obedov do práce na druhý deň. A tak moje obedy vyzerajú podobne ako ten na fotke. Pečivo, pomazánka či hummus, moje obľúbené vegan párky a kopa zeleniny. Občas si kúpim niečo iné alebo zabehnem do reštaurácie Dhaba Beas, ktorá je nedaľeko. Ale pravdou je že je to len pár krát do mesiaca čo si varím. Tu si teda sama pre seba píšem pomyselný výkričník a pokúsim sa to v najbližších mesiacoch vylepšiť.

V PALO VERDE ČASTEJŠIE NEŽ KDEKOĽVEK INDE

U mňa je na rebríčku obľúbených vegánskych podnikov mnoho. No nejak sa tento mesiac stalo, že Palo Verde je tým najnavštevovanejším miestom. Veľká výhoda je určite jeho lokalita v centre. A tá ďalšia plná vitrína vegan dezertov, ktoré si s kamarátkami rady doprajeme.

Naposledy sme tam zavítali na narodeninový Brunch a všetkým, ktorý tam ešte neboli odporúčam ísť a ochutnať wafle.

DOMA SA VARILO… poväčšinou

Nemôžem povedať, že stále pretože minimálne dva až tri krát do týždňa som si zvykla nejaké jedlo domov objednať.

Keď som varila či piekla boli to najčastejšie jedlá s kopou zeleniny, jedlá v ktorých základom bola ryža či zemiaky. Jedla som však aj kopu pečiva a hranoliek a sladkostí. Keď ale varím je to vždy zdravšie a lepšie a musím to robiť viac.

Určite už teraz budem v týchto mesačných jedálníčkoch pravidelnejšie pokračovať. Zatiaľ môžete nahliadnuť do predošlých v sekcii VEGAN JEDÁLNÍČEK a tu už len pridávam zopár fotiek svojich jedál. ❤

Podeľ sa o článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *