Obľúbené – Jún 2021

Pomaly mi dochádzajú nápady na to ako každý mesiac tento článok začať. Čo mi ale nedochádza sú tipy na obľúbencov a tak aj dnes ich v článku za tento mesiac nájdete päť.

1. REKOLA

Rekola je spoločnosť, ktorá zastrešuje zdieľané bicykle ktoré si možete takmer kdekoľvek v Prahe požičať a jazdiť na nich. Či už ich použijete na rýchly presun po meste alebo na šport to už je na Vás. Samozrejme tieto ružové bicykle nájdete aj v iných mestách než v Prahe ale ja využívam len tie pražské keďže v Prahe žijem a mimo nej nej sa takmer neocitám. Teraz do letných tipov som ich musela zaradiť. Aj keď ich nevyužívam tak často ako by som chcela určite začnem viac. A odporúčam aj Vám. Stačí si do telefónu stiahnuť apku, nahrať si do nej kartu a jazdiť. A ak máte multsportku tak každý deň možete jazdiť aj zadarmo 😊.

REKOLA

2. OH DATES

 Oh Dates je prvý slovenský špecializovaný obchod na predaj bio datlí. O tejto spoločnosti som sa dozvedela keď ma asi pred mesiacom kontaktovali, že by mi chceli nejaké svoje datle poslať na ochutnávku. Veľmi rada som súhlasila a v rámci spolupráce som z ich datlí vytvorila dva recepty. Z každého druhu jeden. Sukkary som použila na raw energy guličky a medjool na bonboniéru, ktorú možete vidieť na obrázku. Recept na obenájdete ➡TU⬅ . Musím ale povedať, že ich datle boli výborné a ešte nikdy som žiadne tak mäkké, sladké a čerstvé nejedla. Naozaj! Nájdete ich na Instagrame pod názvom Oh dates . A pokiaľ by ste chceli ochutnať doručujú nie len po Slovensku a aj do Čiech.

OH DATES

3. Nature’s Promise Vegan Párky

Oficiálne si párky nehovoria ale pre mňa to vždy párky budú. Ich ofiko názov je Nature’s Promise Veganská pochoutka . Zas to lobby živočíšneho priemyslu čo si presadzuje svoje názvy. Ale tak to nie je predmetom dnešného príspevku. Dnes vám predstavím tieto moje obľúbené párky. Ak ma nejaké budete vidieť uverejňovať budú to v 90% prípadov práve tieto. Z vegan párkov som ochutnala niekoľko druhov ale tieto sú mojimi favoritmi. Kupujem ich v Alberte kde majú super veganskú ponuku tak celkovo. Môžete si ich uvariť klasicky vo vode, osmažiť na oleji alebo aj ako rýchlovku pripraviť v mikrovlnke. Tak to robievam keď si ich beriem k obedu do práce. A samozrejme ich možete aj grilovať. O grilovačke na vegánsky spôsob vám napíšem celý článok. Už čoskoro.

VEGAN GRILOVAčKA
ZLOŽENIE: Pitná voda, PŠENIČNÝ lepok 20%, repkový olej, sójová bielkovina, ryžová múka, stabilizátory: guma eucheuma, citrany sodné, korenie, cukor, kyselina: kyselina citrónová, zahusťovadlo: xanthan, farbivo: oxidy a hydroxidy železa, extrakt z korenia, jedlá soľ, dymové aróma.

4. ALCHYMISTA

V pslednej dobe som sa konečne zas rozčítala a preto ani dnes nechýba knižný tip. Teraz na poslednú knihu čo som prečítala a to Alchymista od Paula Coelho.

Mám ju rada a čítala som ju už asi dva krát. Väčšinou ju vytiahnem cez leto. Neviem prečo. Možno kvôli tomu farebnému obalu sa mi tak hodí do teplého počasia.

Je to kniha o ceste za snom hlavného hrdiny. A tak celkovo rozpráva o tom ako má každý z nás nejaký sen alebo osud, ktorý musí (mal by) naplniť. Je však na každom z nás ako sa k tomu postavíme a či tak ako Santiago (hlavná postava knihy) budeme ochotný pre veľkú túžbu splniť si svoj sen obetovať všetko čo treba a čeliť neznámemu.

Ja myslím, že by sme sa určite mali aspoň pokúsiť. 😉

5. MODERNÍ SEBEOBRANA

Dnes tiež nechýba tip na sledovanie na Instagrame. Dnes som si vybrala účet MODERNÍ SEBEOBRANA.

Je to účet, ktorý vedú manželia Houdkovi. Pavel a Jasmína. Na ňom nájdete náučné videá, príspevky – rady a tipy ako sa zachovať v situáciách keď vás niekto obťažuje. Dokonca vedú kurz sebeobrany na, ktorý sa môžete prihlásiť.

Témy, ktorými sa zaoberajú sú veľmi dôležité a mali by sa dostávať ešte viac do povedomia. Nakoľko ženy takmer celý život nejakému obťažovaniu čelia. Či už je to pokrikovanie, nechcené dotyky alebo znásilnenia. A nie len od cudzích ľudí na ulici ale dosť možno aj v práci či partnerskom vzťahu. Dôležité je vedieť, že každý z nás má svoje práva a hlavne vedieť, že sa možete ozvať a postaviť sa za seba. Veľa cenných informácií som tam našla ja osobne – niektoré som už aj použila v praxi. A preto verím, že sledovanie tohto účtu aj vám mnoho dá.

moderni sebeobrana

ZÁVER:

Dnes veľmi rýchlo zakončím rebríček nakoľko som dlho nič nepísala a dnešný článok mi dal zabrať. Niektoré vety som tak tri krát prepisovala. Neviem byť proste stručná ale snažila som sa. Nemôže mať predsa každá veta tri samostatné riadky.Každopádne dúfam, že dnešné tipy pre vás budú prínosom a v niečom sa inšpirujete.

Pripomínam klasicky ďalšie články z tejto série. Nájdete ich pohromade v tejto záložke: OBĽÚBENÉ.

Pekný deň,

Petra

Podeľ sa o článok

One Reply to “Obľúbené – Jún 2021”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *