ovsené sušienky

OVSENÉ SUŠIENKY

Recept na snáď tie najjednoduchšie sušienky pod slnkom vám prinášam v dnešnom mini recepte. Budete na ich výrobu potrebovať len tri ingrediencie.

ovsené sušienky
ovsené sušienky

POTREBUJEME:

  • 2 zrelé banány
  • 2 poháre ovsených vločiek
  • škoricu

POSTUP:

Oba banány si roztlačíme vidličkou až na kašu. Do nich vysypeme 1 pohár ovsených vločiek. Druhý pohár si rozmixujeme vo food procesori alebo v mlynčeku. Je lepšie ak je nejaká čať ingrediencií sypkejšia. Rozmixované vločky pridáme ku zvyšku surovín. Posypeme značným množstvom škorice.

Všetko dobre premiešame aby sa nám všetky zložky prepojili. Zmes bude celkom krehká no netreba sa toho báť. V rúre sa počas pečenia všetko spojí. Vytvarujeme si sušienky. Veľkosť nechám na vás, aké preferujete také si vytvorte. Pokukladajte ich jednu vedľa druhej na plech. Potom ešte popritláčajte jednotlivé sušienky vidličkou.

Pečieme v rúre na 180- 190°C podľa potreby. Sledujte ich a asi v 3/4 pečenia sušienky otočte. Ak sa prilepia to vobec nevadí. Plech sa umyje a na chuti im to neuberie.

SKLADOVANIE:

Pokiaľ chcete aby sušienky ostali tvrdšie nechajte ich vyložené vonku. Úplne chrumkavé ale nikdy nebudú vzhľadom na veľké množstvo použitých banánov. No naopak pre zachovanie extra mäkkosti a krehkosti je ideálne uzavreť ich do sáčku či prepravky.

ovsené sušienky

Dúfam, že tieto ovsené sušienky vyskúšate a dáte vedieť ako chutili.

A ak by ste si chceli skúsiť niečo komplikovanejšie odporúčam BUCHTIČKY.

Podeľ sa o článok

One Reply to “OVSENÉ SUŠIENKY”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *